Zaznacz stronę

Zespoły HR w organizacjach mają problemy z wykonywaniem wielu zadań jednocześnie. Z tego względu należy rozważyć w jaki sposób sztuczna inteligencja (SI) może pomóc w usprawnieniu pracochłonnych zadań.

 

W szczególności proces rekrutacji to jeden z segmentów, który wymaga maksymalnego zaangażowania. Niektóre wyzwania stojące przed rekruterami obejmują:

 • Zarządzanie harmonogramami rozmów kwalifikacyjnych
 • Śledzenie kandydatów i kontynuację rozmowy kwalifikacyjnej
 • Pomyślną realizacje procesu rozmowy kwalifikacyjnej
 • Ocenę talentów dla odpowiedniego kandydata
 • Ocenę zgodności kulturowej
 • Potwierdzenie wyboru kandydata
 • Zapewnienie terminowego wdrożenia

 

Jednym z rozwiązań jest usprawnienie fazy selekcji kandydatów poprzez automatyzację procesów. SI może nie tylko pomóc rekruterom w zwiększeniu liczby kandydatów, ale także w identyfikacji wysokiej jakości kandydatów, którzy pasują do aktualnych wymagań zawodowych.

Wdrażając algorytmy do wstępnej oceny kandydatów, sztuczna inteligencja może odegrać kluczową rolę w wykrywaniu umiejętności technicznych i behawioralnych kandydata. Zmniejsza to również czas poświęcany rekruterom na sprawdzanie kandydatów. Podobnie automatyzacja procesów może również ułatwić wewnętrzną mobilność poprzez agregowanie informacji zwrotnych od współpracowników i menedżerów. Dzięki ciągłemu procesowi oceny dział HR może lepiej określać awanse i role na podstawie talentu, umiejętności i rocznej analizy wyników danej osoby.

 

Zdjęcie Robota Pod Dużym Kątem

Pomysły na wsparcie rekrutacji i zatrudnienia oparte na sztucznej inteligencji 

 

Poniżej znajdziesz rozwiązania jakie mogą przydać się zarówno na etapie rekrutacji i zatrudnienia. Pamiętaj jednak, że to kombinacja automatyzacji oraz pracy ludzi, ich wkładu merytorycznego oraz zdrowego rozsądku dają prawdziwie dobre rezultaty.

 

Automatyzacja rekrutacji

 1. Korzystaj z systemu do zarządzania rekrutacją, dzięki któremu zawsze będziesz mieć porządek i wgląd w aktualny status danej rekrutacji.
 2. Używaj spójnych formularzy i procedur. Formularze te powinny być dostępne na platformie chmurowej.
 3. Porównuj kwalifikacje kandydata z ofertą pracy i odfiltruj kandydatów, którzy nie spełniają podstawowych wymagań. Rekruterzy nie muszą już czytać stosu życiorysów, aby zidentyfikować najlepszych kandydatów. Algorytmy mogą wykonać zadanie, odfiltrowując słowa kluczowe.
 4. Pobudź zainteresowanie dzięki chatbotom rekrutacyjnym. Zautomatyzowane wiadomości mogą skutecznie odpowiadać na wcześniej przeskanowane pytania i zaplanować rozmowę kwalifikacyjną, jeśli chodzi o zarządzanie dużymi pulami kandydatów.
 5. Użyj sztucznej inteligencji i do wysyłania automatycznych e-maili i wiadomości, aby informować kandydatów na bieżąco. Zaangażuj ich i daj im znać, że proces rekrutacji jest nadal aktywny. Może to znacznie przyczynić się do zmniejszenia liczby rezygnacji.

 

Automatyzacja zaangażowania pracowników i administracji

 1. Skróć czas trwania procesu wdrażania nowych pracowników o 90% dzięki Robotic Process Automation. RPA  automatyzuje zadania, takie jak wysyłanie e-maili i wysyłanie formularzy.
 2. Wykorzystaj automatyzację także do wdrażania zasad i zmian za pomocą zmodyfikowanych chatbotów AI. Dzięki temu pracownicy mogą zadawać pytania dotyczące szeregu tematów związanych z polityką.
 3. Wykorzystaj automatyzację procesów, aby analizować i porównywać wydajność pracowników z celami firmy. Jest to automatycznie zbierane na podstawie danych z RMS.
 4. Zachęć pracowników do przeglądania własnych osiągnięć i przeglądania oczekiwań za pośrednictwem interaktywnego pulpitu nawigacyjnego.

 

Niebieskie I żółte Moduły Telefoniczne

Automatyzacja AI w duecie z człowiekiem

 

W dzisiejszych czasach automatyzacja to konieczność, a nie luksus. Jeśli Twoja organizacja jest gotowa do zwiększenia i wzmocnienia swoich działań HR poprzez sztuczną inteligencję i automatyzację, pamiętaj, że mają one za zadanie wspierać zadania, a nie wykonywać je za ludzi. Prawidłowo stosowana sztuczna inteligencja może w dużym stopniu wspierać podnoszenie umiejętności.

Świat przechodzi transformację cyfrową. Ważne jest więc, aby ludzie pracowali obok maszyn i dostarczali wartości, które mogą zwiększyć wydajność i nadać większy sens biznesowy.

Czy Twoja organizacja jest gotowa na ten bezpieczny skok technologiczny?